استفاده کریستال 16mhzبرای میکروهای stmدر نرم افزار cube

اغلب ما مداراتمان را هر روز کوچکتر می کنیم. گاهی خودمان هم نمی دانیم چرا!!!  اما این رویه علتهای مختلفی دارد که بعضی از آنها در کیفیت محصول ما موثرند.
کاهش هزینه فیبر و مس و قلع، سادگی و کم هزینه شدن حمل و نقل، جاشدن در آپارتمان و خودرو و جیب و ... همگی از مزایای کوچک شدن بردهای الکترونیکی است. اما مزیت مهم آن حساسیت کمتر به نویز الکترومغناطیسی محیط و تشعشع کمتر است.
یکی از قطعات مهم  که دیر به ماراتن کوچکسازی راه یافت، کریستال است که کلاک میکروهای امروزی را تامین می کند. کریستالهای نسل قبل چه DIP چه SMD سایز بزرگی دارند. برای جایگزین کردن اینها تیم لیون الکترونیک سعی کرده کریستال کوچکی انتخاب کند که در یک سایز مشخص همه رنج های ضروری را پوشش دهد. یعنی شما با یک فوت پرینت سرو کار خواهید داشت. در ضمن این کریستالها دو پین دارند. بر خلاف کریستالهای دیگر نسل جدید که 4 پین دارند. یعنی لحیمکاری آن نیز ساده تر است.
کسانی که از میکروکنرلرهای نسل جدید مثل STM32 ها استفاده می کنند می توانند از کریستال 4 تا 32 مگ استفاده کنند و با تغییر یک خط برنامه یا پارامتر در نرم افزار cube فرکانسهای داخلی را مشابه کریستال 8 مگ بسازند

در نمونه بالا از کریستال 16 مگاهرتز برای میکرو STM32F103 در نرم افزار Cube استفاده شده است

برای مشاهده کریستال های نسل جدید عرضه شده میتوانید به اینجا مراجعه نمایید

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.