نحوه تشخیص اصل یا کپی بودن رگولاتور AMS1117

تفاوت ظاهری بین آی سی رگولاتور AMS1117 تقلبی و اورجینال

در این مقاله کوتاه سعی بر ان داریم تا به تفاوت ظاهری و نحوه تشخیص اصل یا غیر اصل بودن این قطعه بپردازیم و همچنین با زیاد شدن این سوال برای مشتریان که چرا قیمت این محصول در فروشگاه چندین  برابر قیمت آن در بازار است، بر آن شدیم که توضیحی در این مورد برای مشتریان بدهیم.

رگولاتور AMS1117 توسط شرکت Advanced Monolithic System    تولید و عرضه میگردد و نوع کپی آن نیز که توسط شرکت های متفرقه تولید میشوند به وفور در بازار مشاهده میشود .

در تاریخ انتشار این مقاله (با احتساب 13000 تومان برای قیمت دلار )  قیمت نوع اورجینال این محصول حدود 1300 تومان، و قیمت کپی آن حدود 300 تومان در بازار می باشد.

در اینجا تصویر نوع اورجینال و کپی این محصول را قرار داده ایم و به تفاوت های ظاهری آن میپردازیم.

 

همانگونه که مشاهده میکنید در تصویر فوق می توان به تفاوت فونت حروف حک شده و همچنین کیفیت حک حروف  وحتی متن حک شده  پی برد.

در قطعه اورجینال در سطر اول نام قطعه حک شده ، و در سطر دوم در قسمت سمت چپ ولتاژ خروجی و چهار رقم سمت راست  هم مربوط به تاریخ تولید قطعه می باشد. به عنوان مثال این قطعه در چهل و چهارمین هفته  سال 2018 تولید شده است.

در قطعات با تکنولوژی پایین مثل دیود ها و رگولاتور ها ممکن قطعات کپی نیاز مصرف کننده را برآورده کنند. ولی نکته مهم در مورد قطعات کپی نداشتن کیفیت یکنواخت و ثابت آن در طول زمان است. به طور مثال مصرف کنندگان این قطعات بعد از خرید چند پارت از یک قطعه، در یک خرید با مشکل مواجه می شوند.

امیدواریم توانسته باشیم با نوشتن این مقاله کوتاه ، شفافیتی برای شما مشتریان عزیز ایجاد کرده باشیم. لطفا نظرات خود را با ما مطرح نمایید

تیم لیون الکترونیک

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.