TAJA475K016RNJ
TAJA475K016RNJ
Datasheet
Manufacture
خازن تانتالیوم 4.7 میکرو‌فاراد 16 ولت سایز A
SMD Tantalum Capacitors 4.7uF 16V A Case
مشخصات TAJA475K016RNJ
TAJA475K016RNJ
Part Number
A Case
Mfr Case Code
-55C
Minimum Operating Temperature
1206
Case Code - in
Reel
Packaging
16VDC
Voltage Rating DC
10%
Tolerance
+125C
Maximum Operating Temperature
General Purpose SMT Chip Tantalum Capacitors
Type
4Ω
ESR
4.7uF