دیود شاتکی MBR20200CT
MBR20200CT
Datasheet
Manufacture
دیود شاتکی دوبل 200 ولت 2*10 آمپر با پکیج TO-220-3
Schottky Diode 200V 20A TO-220-3
مشخصات دیود شاتکی MBR20200CT
دیود شاتکی MBR20200CT
Part Number
-50C
Minimum Operating Temperature
Tube
Packaging
Through Hole
Mounting Style
200V
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage
50uA
Ir - Reverse Current
130A
Ifsm - Forward Surge Current
Dual Common Cathode
Configuration
+175C
Maximum Operating Temperature
900mV
Vf - Forward Voltage
20A