ماسفت NCEP40T15GU
NCEP40T15GU
Datasheet
Manufacture
ماسفت 40 ولت 150 آمپر نوع N با پکیج DFN-8
N-CH MOS 40V 150A DFN-8
مشخصات ماسفت NCEP40T15GU
ماسفت NCEP40T15GU
Part Number
1
Number of Channels
Enhancement
Channel Mode
N-Channel
Transistor Polarity
-55C
Minimum Operating Temperature
Reel
Packaging
SMD/SMT
Mounting Style
1.09mΩ
Rds On - Drain - Source Resistance
±20V
Vgs - Gate - Source Voltage
40V
Vds - Drain - Source Breakdown Voltage
+150C
Maximum Operating Temperature
1V
Vgs th - Gate - Source Threshold Voltage
DFN-8
Package-Case
91nC
Qg - Gate Charge
135W
Pd - Power Dissipation
150A