ماژول وایفای و بلوتوث ESP32-WROOM-32UE-N8
ESP32-WROOM-32UE-N8
Datasheet
Manufacture
2.4GHz Wi­Fi + Bluetooth + Bluetooth LE Module
8MB flash
External Antenna Connector
26GPIOs
Part Number
IPEX
Antenna Connector Type
Reel
Packaging
-40C
Minimum Operating Temperature
+85C
Maximum Operating Temperature
26
Number of I-Os
239mA
Supply Current Transmitting
240MHz
Frequency
18mm x 19mm x 3.2mm
Dimensions
118mA
Supply Current Receiving
19.5dBm
Output Power
I2C, I2S, PWM, SDIO, SPI, UART
Interface Type
3 - 3.6V