RXC6-433MHZ
RXC6-433MHZ
Datasheet
Manufacture
ماژول گیرنده 4 کاناله 433 مگاهرتز
RF & Wireless Module
معرفی
Frequency: 433.92Mhz
Operating voltage: 3 to 5.5V DC
Quiescent Current: 4mA
Receiver sensitivity:-105DB
Size: 30 x 14 x 7mm
External antenna: 32CM single core wire, wound into a spiral
مشخصات RXC6-433MHZ
RXC6-433MHZ
Part Number
Installation by soldering
Antenna Connector Type
5mA
Supply Current Receiving
-30C
Minimum Operating Temperature
+85C
Maximum Operating Temperature
433MHz
Frequency
Digital
Interface Type
N/A
Supply Current Transmitting
N/A
Output Power
3 - 5V