وریستور B72220S0300K101
B72220S0300K101
Datasheet
Manufacture
وریستور 30VAC سایز 20mm
Varistors 30VAC 10% 20mm Standard
مشخصات وریستور B72220S0300K101
وریستور B72220S0300K101
Part Number
30VAC
Voltage Rating AC
47V
Varistor Voltage
Bulk
Packaging
2kA
Peak Surge Current
-40C
Minimum Operating Temperature
26J
Surge Energy Rating
Through Hole
Mounting Style
38VDC
Voltage Rating DC
+105C
Maximum Operating Temperature
20mm
Diameter
9.35nF
Capacitance
93V