BT145-800R
BT145-800R
Part Number
43
Lion Part
Datasheet
تریستور 800 ولت 25 آمپر با پکیج TO-220-3
Thyristors 800V, 25A with TO-220-3 Package
مشخصات BT145-800R
BT145-800R
Part Number
5V
Maximum Gate Peak Inverse Voltage
600mV
Gate Trigger Voltage - Vgt
5mA
Gate Trigger Current - Igt
200uA
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM
-40C
Minimum Operating Temperature
25A
On-State RMS Current - It RMS
Tube
Packaging
800V
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM
Through Hole
Mounting Style
330A
Breakover Current IBO Max
60mA
Holding Current Ih Max
+125C
Maximum Operating Temperature
1.5V