رگولاتور RT9166A-33GX
RT9166A-33GX
Datasheet
رگولاتور(LDO) 3.3 ولت 600 میلی‌آمپر با پکیج SOT-89-3
Fixed LDO Voltage Regulator 3.3V 600mA SOT-89-3
پین بندی در تصاویر محصول
مشخصات رگولاتور RT9166A-33GX
رگولاتور RT9166A-33GX
Part Number
1
Number of Outputs
-55dB
PSRR - Ripple Rejection - Typ
580mV
Dropout Voltage - Max
Reel
Packaging
Positive
Polarity
-40C
Minimum Operating Temperature
SMD/SMT
Mounting Style
5.5V
Input Voltage Max
30mV
Load Regulation
+85C
Maximum Operating Temperature
Fixed
Output Type
220uA
Quiescent Current
0.2%/V
Line Regulation
580mV
Dropout Voltage
2.8V
Input Voltage Min
600mA
Output Current
3.3V