رگولاتور RT9166A-33GXL
RT9166A-33GXL
Datasheet
رگولاتور(لُو دراپ) 3.3 ولت 600 میلی‌آمپر با پکیج SOT-89-3
Fixed LDO Voltage Regulator 3.3V 600mA SOT-89-3
پین بندی در تصاویر محصول
معرفی
مشخصات رگولاتور RT9166A-33GXL
رگولاتور RT9166A-33GXL
Part Number
-55dB
PSRR - Ripple Rejection - Typ
1
Number of Outputs
Reel
Packaging
-40C
Minimum Operating Temperature
Positive
Polarity
SMD/SMT
Mounting Style
30mV
Load Regulation
5.5V
Input Voltage Max
+85C
Maximum Operating Temperature
Fixed
Output Type
220uA
Quiescent Current
0.2%/V
Line Regulation
2.8V
Input Voltage Min
580mV
Dropout Voltage
600mA
Output Current
3.3V