رگولاتور (LDO)STLQ015M33R
STLQ015M33R
Datasheet
رگولاتور(لُو دراپ) 3.3 ولت 150 میلی آمپر با پکیج SOT-23-5
Fixed LDO ultra low quiescent current 3.3V 150mA SOT-23-5
رگولاتور (LDO)STLQ015M33R
Part Number
1
Number of Outputs
40dB
PSRR - Ripple Rejection - Typ
112mV
Dropout Voltage
Reel
Packaging
1uA
Quiescent Current
-40C
Minimum Operating Temperature
Positive
Polarity
SMD/SMT
Mounting Style
5.5V
Input Voltage Max
Fixed
Output Type
+125C
Maximum Operating Temperature
1.5V
Input Voltage Min
0.01%/V
Line Regulation
0.002%/mA
Load Regulation
150mA
Output Current
3.3V