دیود تی‌وی‌اس SMBJ100A
SMBJ100A
Datasheet
Manufacture
دیود TVS یک جهته 100 ولت با بیشنه پالس جریان 3.7 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Uni-directional 100V SMB
مشخصات دیود تی‌وی‌اس SMBJ100A
دیود تی‌وی‌اس SMBJ100A
Part Number
1
Number of Channels
-65C
Minimum Operating Temperature
30kV
Vesd - Voltage ESD Air Gap
Reel
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
SMD/SMT
Termination style
Unidirectional
Polarity
3.7A
Ipp - Peak Pulse Current
600W
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
+150C
Maximum Operating Temperature
N/A
Cd - Diode Capacitance
100V
Working Voltage
162V
Clamping Voltage
111V