دیود تی وی اس SMBJ160A
SMBJ160A
Datasheet
Manufacture
دیود TVS یک جهته 160 ولت با بیشنه پالس جریان 2.3 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Uni-directional 160V SMB
مشخصات دیود تی وی اس SMBJ160A
دیود تی وی اس SMBJ160A
Number of Channels
-65C
Minimum Operating Temperature
30kV
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
Unidirectional
Polarity
2.3A
Ipp - Peak Pulse Current
600W
Cd - Diode Capacitance
160V
Working Voltage
259V
Clamping Voltage
178V