دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ16CA
SMBJ16CA
Datasheet
Manufacture
دیود TVS دو جهته 16 ولت با بیشنه پالس جریان 23.1 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Bidirectional 16V SMB
دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ16CA
Number of Channels
Bidirectional
Polarity
-65C
Minimum Operating Temperature
30kV
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
600W
Maximum Operating Temperature
16V
Working Voltage
26V
Cd - Diode Capacitance
17.8V
Breakdown Voltage
23.1A