دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ24CA
SMBJ24CA
Datasheet
Manufacture
دیود TVS دو جهته 24 ولت با بیشنه پالس جریان 15.5 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Bidirectional 24V SMB
دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ24CA
Part Number
Bidirectional
Polarity
1
Number of Channels
-65C
Minimum Operating Temperature
30kV
Vesd - Voltage ESD Air Gap
SMD/SMT
Termination style
Reel
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
600W
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
+150C
Maximum Operating Temperature
24V
Working Voltage
N/A
Cd - Diode Capacitance
38.9V
Clamping Voltage
26.7V
Breakdown Voltage
15.5A