دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ33CA
SMBJ33CA
Datasheet
Manufacture
دیود TVS دو جهته 33 ولت با بیشنه پالس جریان 11.3 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Bidirectional 33V SMB
دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ33CA
Part Number
Bidirectional
Polarity
1
Number of Channels
-65C
Minimum Operating Temperature
30kV
Vesd - Voltage ESD Air Gap
SMD/SMT
Termination style
Reel
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
600W
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
+150C
Maximum Operating Temperature
33V
Working Voltage
N/A
Cd - Diode Capacitance
11.3A
Ipp - Peak Pulse Current
53.3V
Clamping Voltage
36.7V