دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ40CA
SMBJ40CA
Datasheet
Manufacture
دیود TVS دو جهته 40 ولت با بیشنه پالس جریان 9.3 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Bidirectional 40V SMB
دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ40CA
Minimum Operating Temperature
30kV
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
600W
Maximum Operating Temperature
40V
Cd - Diode Capacitance
9.3A
Ipp - Peak Pulse Current
64.5V
Clamping Voltage
44.4V