دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMAJ12CA
SMAJ12CA
Datasheet
Manufacture
دیود TVS دو جهته 12 ولت با بیشنه پالس جریان 20.1 آمپر با پکیج SMA
TVS Diode Bidirectional 12V SMA
دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMAJ12CA
Part Number
1
Number of Channels
Bidirectional
Polarity
-65C
Minimum Operating Temperature
30kV
Vesd - Voltage ESD Air Gap
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
Reel
Packaging
SMD/SMT
Termination style
400W
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
12V
Working Voltage
+150C
Maximum Operating Temperature
19.9V
Clamping Voltage
13.3V
Breakdown Voltage
N/A
Cd - Diode Capacitance
20.1A