دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ36CA
SMBJ36CA
Datasheet
Manufacture
دیود TVS دو جهته 36 ولت با بیشنه پالس جریان 10.4 آمپر با پکیج SMB
TVS Diode Bidirectional 36V SMB
دیود تی‌وی‌اس دوجهته SMBJ36CA
Minimum Operating Temperature
30kV
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
600W
Maximum Operating Temperature
36V
Cd - Diode Capacitance
10.4A
Ipp - Peak Pulse Current
58.1V
Clamping Voltage
40V