دیود تی‌وی‌اس دوجهته TPD1E10B06DPYR
TPD1E10B06DPYR
Datasheet
دیود TVS تک کانال 6 ولت دو جهته
ESD Suppressors / TVS Diodes Single-Channel ESD Protection Diode 0402
دقت شود این قطعه کاملا متقارن نیست
Part Number
1
Number of Channels
Bidirectional
Polarity
30kV
Vesd - Voltage ESD Air Gap
SMD/SMT
Termination style
Reel
Packaging
30kV
Vesd - Voltage ESD Contact
-40C
Minimum Operating Temperature
5.5V
Working Voltage
90W
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
10V
Clamping Voltage
6V
Breakdown Voltage
12pF
Cd - Diode Capacitance
+125C
Maximum Operating Temperature
ESD Suppressors
Product Type
6A